Postęp prac
Metalocalypse - Sezon 1 - Napisy PL


Niesamowity Hulk - Sezon 1


Robot Chicken - S04E02 - Napisy PL


X-Men (1992) - Sezon 2


Król Szamanów - Sezon 1 - Dubbing
Shoutbox

Mała aktualizacja

Napisane przez DarkDaagon dnia Luty 14, 2019 | Komentarze: 0

Cześć. Z racji tego, że projekt zyskał jakieś małe zainteresowanie i pojawiło się parę pytań na naszym czacie, stwierdziliśmy, że odpowiemy na nie zbiórczo w tym oto newsie. Nie mamy tyle czasu co kiedyś ale jednak nadal staramy się zachować „dodawanie sezonowe”, dlatego na niektóre kreskówki trzeba jeszcze trochę poczekać, ale za to wlecą one w postaci całego sezonu na raz 🙂

Zacznijmy może od projektów, którym najbliżej do wypuszczenia. X-Men z 1992 roku (tzn. „Ci z Fox Kids”) wlecą już niebawem, może to być kwestia nawet tygodnia, ponieważ pierwszy sezon ma jedynie 13 odcinków a wersja polska z DVD Ripem, którego użyjemy, zgrywa się ze sobą zaskakująco dobrze.
Równie dobrze idzie łączenie dubbingu z odpowiednio ładną wersją drugiego sezonu Wojowniczych Żółwi Ninja z 2003, niestety jednak w tym wypadku jest aż 26 odcinków na sezon, a my ledwie docieramy do połowy. W tym wypadku myślimy, że może to potrwać nawet do miesiąca.

Nieco odleglejsze plany to także 1 sezon Mighty Morphin Power Ragners oraz Król Szamanów. Jeśli chodzi o to pierwsze show, to musimy niestety zdecydować się na pewną regularność co do wyboru ścieżki audio, albowiem tylko połowa pierwszego sezonu tego serialu jest dostępna z polskim lektorem. Wraz z zastopowaną emisją tego serialu na polsacie/jetixie, reszta odcinków przepadła. Polskie napisy nie są problemem, jednak taki skok z lektora na napisy jest zauważalny, dlatego gdy przejdziemy do wypuszczania tego show, zapytamy was o zdanie jakie audio preferujecie.
W przypadku Króla Szamanów… nie jest tak kolorowo. Najlepiej wyglądająca wersja, czyli DVDRip japońskiej wersji posiada inny czas FPSu filmu. Żeby tego było mało, jedyna polska wersja TVRip ze stacji Jetix posiada tzn. „dropy klatek”. Mówiąc prościej: jest zgrana w potwornie kiepski sposób. Póki co, synchronizacja pierwszego odcinka tego anime zajęło nam aż 3 godziny. To potwornie długo, ale nie zrezygnujemy z tej wersji DVDRip’a na rzecz innej, gdyż ta wygląda naprawdę fenomenalnie (jej rozdzielczość to aż 768x576p!) Myślę, że do synchronizacji Króla Szamanów wrócimy po skończeniu drugiego sezonu Wojowniczych Żółwi Ninja oraz X-Men’ów, więc już niedługo!

No i ostatnia rzecz to dokończenie pierwszego sezonu Metalocalypse. Same napisy oraz ich kodowanie to nie problem, jednakże nimi zajmuje się Wierzba_132, który zwyczajnie ostatnio nie ma czasu, ale obiecał niedługo nadgonić pozostałe nam 3 odcinki. Wypuszczanie Metalocalypse jest jednak niezależne od wyżej wymienionych kreskówek, więc o kolejność wypuszczania nie musicie się martwić.

W razie pytań śmiało piszcie na czacie oraz pamiętajcie by zaglądać do panelu „Postęp prac” po prawej stronie naszego portalu. Obiecujemy postarać się aktualizować to częściej niż dotychczas 🙂