Strona Główna - Artykuły - Forum
Szukaj    
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  FAQ
  Forum
  Kontakt

Kreskówki
  Batman Przyszłości
  Niesamowity Hulk
  Iron Man: Obrońca dobra
  Metalocalypse
  Spider-Man (1994)
  Świat Według Ludwiczka
  W.I.T.C.H. Czarodziejki
  Wojownicze Żółwie Ninja (2003)
  X-Men (1992)

Anime
  Król Szamanów

Seriale
  Robot Chicken

Filmy
  Robot Chicken - Specials

Postęp Prac
Metalocalypse: Sezon 2

Odcinki: 6/20

Wojownicze Żółwie Ninja (2003): Sezon 3

Odcinki: 5/26

Król Szamanów

Odcinki: 3/64

>>Pełna lista projektów<<
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~jack

Punktacja:
Ogólne: 138
Bonusy: 16
Kary: 1

2) ~Obelix (65 pkt.)
3) ~Figo122 (40 pkt.)
4) ~kornel (34 pkt.)
5) ~Gajwer (30 pkt.)
6) ~RiDeR882 (21 pkt.)

Ankieta
Na których z wymienionych kanałów kreskówki podobały ci się najbardziej?

Fox Kids

Jetix

Zig Zap

Cartoon Network

RTL7

Hyper

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Zobacz Temat
Nostalgiczni | Dyskusje | Kreskówki
Autor Spider-Man (1994)
^alemrak
Administrator

Dodane dnia 28-08-2019 15:29
Temat zbiorczy dyskusji na temat animowanej serii "Spider Man" z 1994. To nie kto inny, jak kultowy pajączek z sąsiedztwa. Chyba nie znajdziemy na forum osoby, która nie śledziła choć części jego przygód. Wygimnastykowany odwłok Parkera możemy podziwiać przez 5 sezonów. Zapraszam do wypowiadania się. Z wielką mocą przychodzi wielka moc dyskusji na naszym forum usmiech

Czy uwierzyłby mi pan, że śledzi mnie żółta łódź podwodna?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spider-Man (1994)
~Figo122
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2019 16:07
Jak dla mnie najlepsza kreskówka z Marvela.Świetny dubbing Jacek Kopczynski jako peter Parker.Moje ulubione odcinki to Kosmiczny Strój wszystkie 3 czesci.Szkoda ze nie zrobili jeszcze jednego sezonu tylko kończą jak chcą znalezc prawdziwa Mary Jane

Figo
@Nostalgiczny
Super Administrator

Dodane dnia 28-08-2019 16:28
Figo122 napisał/a:
Świetny dubbing Jacek Kopczynski jako peter

Podpisuję się pod tym. Jacek Kopczyński odwala świetną robotę. Jak tylko przypominam sobie, że podkładał głos także Andy'emu z "Ach ten Andy" oraz SpongeBobowi, to mnie aż dziw bierze.

No a Spider jak Spider - moja ulubiona kreskówka Marvela z okresu lat 90 usmiech

Sine Smutasy nie znają słowa: Tak!
~Figo122
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2019 17:03
Na Drugi miejscu po Spider-Manie są X-Meni też świetna kreskówka więcej odcinków.Przysiadalo się po 21 z Frytkami i oglądało wieczorne Fox Kids/Jetix Po kolei Spider-Man ,Hulk,X-Meni bo jakoś Kleszcza,Iron Mana czy Srebrnego Serfera nie za bardzo lubiłem.

Figo
~jack
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2019 21:00
Spider-Man nie ma niż lepszego z tamtych czasów od Marvela bigsmile Fajny odcinek jak się zmienił w tego pająka usmiech Pamiętam jak za dzieciaka oglądałem i mnie ciarki przeszły jezyczek
@Nostalgiczny
Super Administrator

Dodane dnia 28-08-2019 21:54
jack napisał/a:
Spider-Man nie ma niż lepszego z tamtych czasów od Marvela bigsmile Fajny odcinek jak się zmienił w tego pająka usmiech Pamiętam jak za dzieciaka oglądałem i mnie ciarki przeszły jezyczek

Tak, to był świetny arc, bodajże drugi sezon, chociaż nadal uważam, że walka z Dr. Doomem w 5 sezonie jest najlepsza bigsmile

~jack
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2019 23:13
Dr. Doom tej postaci nie da się zapomnieć bigsmile Kuzyn mały teraz ze Spiderem za pan brat. Szkoda, że ten nowy Spider taka lipa straszna oczko Mogliby wrócić z klimatem do tego właśnie.
~Obelix
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2019 23:42
Do tej pory mam flashbacki z muzyką, intro i scenami ze Spider-Mana. Czy to w snach, kiedy są bardziej poryte, czy też kiedy odlatuję po instalacji zwanej wiadronatorem, czy też innej zwanej joy'em. Zawsze widzę albo kreacje ze starych cRPG, albo stare bajki Marvela, szczególnie Spider-Mana, trochę mniej Hulka, Srebrnego Surfera, kiedyś jeszcze X-Men i Iron Mana bigsmile

Klimat był nie do podrobienia. To trochę tak jak klimat w Wiedźminie 1, a jego brak w 2: Zabójcach Królów, czy też całkowity inny klimat w 3: Dzikim Gonie.

Tylko że w przypadku Spider-Mana - to ten z 1994 miał najlepszy klimat.
Trochę inny klimat miały filmy, ale dalej było to przyjemne do oglądania.
.
.
.
.
.
NIESTETY NAJNOWSZE KRESKÓWKI NIE MAJĄ NIC.squaresmilejezyczek
Brakuje im polotu.
Kreska też nie ta.
O ile można mówić o kresce, bo to raczej animacja.
Animacja wygląda na gorszą niż 10 lat temu.
Nawet z tym nie handlujcie.

Nie widzę różnicy, z napojem czy bez...
Edytowane przez Obelix dnia 28-08-2019 23:43
https://www.facebook.com/lirycznyg Wyślij Prywatną Wiadomość
@Nostalgiczny
Super Administrator

Dodane dnia 28-08-2019 23:57
Obelix napisał/a:
NIESTETY NAJNOWSZE KRESKÓWKI NIE MAJĄ NIC.squaresmilejezyczek
Brakuje im polotu.
Kreska też nie ta.
O ile można mówić o kresce, bo to raczej animacja.
Animacja wygląda na gorszą niż 10 lat temu.
Nawet z tym nie handlujcie.[/center]

Święte słowa.

Od siebie dodam, dla ciekawskich, że intro do Spider-Mana z 94' robił gitarzysta Aerosmith. Jest nawet do tego lekkie nawiązanie w bodajże dziewiątym odcinku pierwszego sezonu tej kreskówki gdy Peter Parker zmienia sobie stroje przy pomocy Symbiota przy okazji na chwile zapożyczając ciuchy wspomnianego gitarzysty bigsmile

~Lukas1987
Użytkownik

Dodane dnia 11-09-2019 14:31
Czy ktoś wie gdzie można znaleźć i ściągnąć Spider_man wszystkie 5sezonów w lepszej rozdzielczości z pl lektorem??
~Pawlik89
Użytkownik

Dodane dnia 02-11-2019 11:15
Ta kreskówka nie ma i (patrząc po dzisiejszych animacjach) nie będzie miała sobie równych. To jest coś na miarę cennego kamienia którym nie idzie się nacieszyć, który nigdy się nie zestarzeje.
Kreskówka pięknie oddawała klimat komiksów, czerpała z nich oryginalne inspiracje (chociażby historia oryginu Scorpiona) a także w nawiązaniu do komiksu urozmaicała pod swój scenariusz, gdzie wychodziło to w jak najbardziej dobry sposób (tutaj nadmieńmy np. orygin Venoma).
Stykając się z tą animacją za dzieciaka, kiedy to nie znałem jeszcze żadnego komiksu, jarałem się każdym nowym epizodem, poznając wspaniały klimat świata oryginalnego i prawdziwego Spider-mana, którego dzisiaj (po nowych animacjach, filmach i powstających bzdurach) już nie doświadczy niestety żaden nowy fan.
Tak jak kolega ~`Jack wcześniej wspomniał, historia przemiany w Man-Spidera wywoływała niesamowite ciarki i emocje, scena ataku Man-Spidera na samochód Punishera w strugach deszczu to totalny majstersztyk! usmiech Takich pięknych smaczków było wiele wiele więcej.. chociażby nadmienię tutaj odcinek z kosmicznym strojem, finałowa walka z Venomem kiedy Spidey stara się zagonić przeciwnika do bazy wojskowej gdzie odbywa się start kosmicznej sondy a ten ściga go za kierownicą ciężarówki.. no po prostu coś pięknego rodem z filmów akcji bigsmile Takich scen, smaczków było od groma usmiech Bardzo ale to bardzo na plus była płynność w fabule, gdzie sezony podzieliło się na konkretne sagi, gdzie każdy odcinek miał jakiś wpływ mniejszy lub większy na całość historii usmiech To jak świetnie zostały wykreowane postacie, czerpiące jak najwięcej z oryginalnych scenariuszy komiksu, zwłaszcza ich narodziny i motywy, to już nie trzeba się rozpisywać. Wiadomo, z lekkimi zmianami pod fabułę serialu, ale to wszystko wyszło im na plus usmiech
Animacja, szata graficzna jak na tamte czasy została wykonana naprawdę pięknie. Biorąc pod uwagę to iż wówczas kreskówki miały swoje ograniczenia w postaci zakazu uderzania pięścią po twarzy itd, wybrnięto z tego bardzo dobrze, jako dzieciak zachwycałem się każdym pojedynkiem.. usmiech Kreska postaci mająca jakby nawiązanie do stylu Johna Romity Sr. prezentowała się ładnie. Wtedy to superbohaterowie musieli posiadać bicepsy bigsmile W Spider-manie z tym nie przesadzono, tak samo kobietki rysowane były ładnie więc wszystko cieszyło oko oczko
Intro, tak jak wspomniał kolega @Notsalgiczny, wykonane brzmieniem bombastycznych riffów gitarzysty Aerosmith, w pełni zasługuje w moim uznaniu na bycie nr 1 wśród wszelakich openingów kreskówek wszech czasów usmiech

Kreskówka ewidentnie miała dostać jeszcze jeden sezon, ogromny smutek powstaje na myśl, że tego nie zrobiono, co jest po prostu nie do zaakceptowania. Tak jak i to, że u nas w Polsce jest totalna zlewa i nie szanuje się tego, że takie kultowe perełki w pełni zasługują na jakieś piękne kolekcjonerskie wydanie.. cóż, na szczęście mamy dobrych fanów i cenne skarby w postaci tej stronki dzięki której mogłem wejść w posiadanie tej wspaniałej kreskówki w dobrej jakości! Wielkie ukłony dla ludzi, którzy przy tym popracowali! usmiech

Pozdrawiam wszystkich fanów Spider-mana,
Spider-fan Pawlik89 usmiech
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~Pawlik89
DATA: 03/12/2019 18:51
Ahaa no spoko ;P

@Nostalgiczny
DATA: 03/12/2019 16:26
Owszem. Jak znajdę chwilę, to usunę opcję oglądania online Robot Chickena, bo został zdjęty z CDA (prawdopodobnie Adult Swim się przyczepił)

~FSE
DATA: 03/12/2019 11:19
Dawno tu nie wchodziłem. Dużo się zmienilo

@Nostalgiczny
DATA: 02/12/2019 22:57
Osobiste. Przykładowo ostatnio wróciłem do Galactik Football, dlatego po skończeniu Żółwi i Metalocalypse, to właśnie tą kreskówkę ruszę następną bigsmile

~Pawlik89
DATA: 02/12/2019 21:18
Chodzi mi o wybór seriali za które się bierzesz etc.. usmiech

~Pawlik89
DATA: 02/12/2019 21:18
Są to osobiste sentymenty/wybory> Czy jakiś wpływ mają zewnętrzne czynniki?

~Pawlik89
DATA: 02/12/2019 21:17
W jaki sposób ustalasz listę kolejności tego co robisz?

~Pawlik89
DATA: 02/12/2019 21:17
Nie jest lekko.. jezyczek
Nostalgiczny, mam pytanie oczko

@Nostalgiczny
DATA: 25/11/2019 19:29
1 odcinek 3 sezonu żółwi ukończony! Może w nadchodzący weekend zrobie tak z 5-10 odcinków usmiech

@Nostalgiczny
DATA: 22/11/2019 19:11
Mam nadzieje ze chociaz połowe uda się zrobić. Gdybym miał pomoc, wszystko szło by szybciej i byłoby dużo więcej kontentu :/

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 295
Najnowszy Użytkownik: ~McZolwik13