Nostalgiczni
Nostalgiczni Wielkie plany oraz REKRUTACJA - Wersja do druku

+- Nostalgiczni (http://nostalgiczni.pl)
+-- Dział: Generalne (http://nostalgiczni.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Newsy (http://nostalgiczni.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Nostalgiczni Wielkie plany oraz REKRUTACJA (/showthread.php?tid=35)

Wielkie plany oraz REKRUTACJA - Nostalgiczny - 04-09-2020

REKRUTACJA?

Jak zauważyliście, strona oraz jej forum jest mniej aktywne niż było poprzednio. Do tego cały czas otrzymujemy (my, jako redakcja) pytania, kiedy pojawi się to, a kiedy tamto, czy też czemu nie ma kreskówek, które były na poprzedniej stronie portalu. Myślę, że ten temat wyjaśni wiele wątpliwości. Zanim jednak zaczniemy, chciałbym napomnieć, że pod koniec tego tematu znajdziecie informację na temat naboru do naszej ekipy, ponieważ, bądź co bądź, robię wszystko sam i dlatego idzie to tak wolno ;) Zacznijmy jednak od początku.

1. Nostalgiczni - jeszcez raz. Co to jest?
Ideą nowej strony "Nostalgiczni" jest skupienie się na zawartości strony i portalu pod kątem - jak sama nazwa projektu wskazuuje: Nostalgii. Oznacza to, że naszym celem jest stworzenie małej (a może i większej, czemu nie) społeczności osób, które lubią to, co związane z latami 90' i wczesnymi 2000. Póki co, skupiamy się na anime i kreskówkach, ale plany są naprawdę spore. A więc na pierwszy ogień wyjaśnień idzie odpowiedź na pytanie kiedy seria "XXX".

Nie wypuszczamy kreskówek/anime w określonym czasie, ale plan ostateczny jest taki, aby kalendarz był waszą wskazówką co, kiedy i jak się pojawi. Staramy się rozruszać portal, ale to, co chemy wprowadzić (o czym później) sprawia, że póki co, wypuszczamy odcinki pojedynczo. Nie zawsze jednak tak będzie. Planujemy wrócić do wyouszczania całych serii kreskówek jak robiliśmy to wcześniej, lecz nastąpi to, gdy dokończymy to, co planujemy (czytaj dalej).

2. Czemu odcinki nie są już do pobrania?
Odpowiedź jest prosta. Z planami jakie mamy (będzie jeszcze o tym mowa), pobieranie odcinków może wzbudzać kontrowersję. Piractwo jest nielegalne, mimo, że większość dostępnych u nas kreskówek jest nie wydawana w polsce lub ledwo dostępna.Zależy nam też na tym, aby oglądający mógł obejrzeć pełną, nieocenzurowaną polską wersję danej kreskówki/serialu/wstaw_tu_co_chcesz. Zdecydowaliśmy się więc na przejście udostępniania takich materiałów jedynie drogą online. Jesteśmy (przynajmniej ja) audio i videophilami, więc zależy nam na jak najwyższej jakości (w końcu tego dotyczy ten projekt)

Postaramy się udostępniać odcinki na jak najwygodniejszych, bezreklamowych (oprócz CDA) stronach do obejrzenia video online. Póki co, najlepiej sprawuje się serwis MEGA, a same kreskówki staramy się renderować do 720p lb 1080p, nawet gdy oryginał ma mniejszą rozdzielczość. Zapewne większość z was wie, że to "prawie nic nie daje", lecz serwisy streamingowe takie jak Dailymotion (tego jeszcze nie wprowadziliśmy), CDA czy MEGA "psują" nieco jakość video, nawet jeśli 768x576 to całkiem dobra rozdzielczość jak na stare kreskówki i anime. Dlatego też, upscalujemy je do 720p lub 1080p (zależnie od tytułu) aby oglądając online, nadal mieć dobrą jakość obrazu. Istnieje możliwość pobrania takich odcinków, kolokwialnie umiując, domowymi sposobami (nagranie pulpitu podczas oglądania odcinka czy inne interenetowe sposoby), ale nie chcemy robić sobie pod górke z planami jakie mamy apropo naszego projektu.

3. No to co to za plany macie, co do tej strony? My chcemy oglądać!
Strona miała wystartować już całkowicie gotowa, lecz nas programista RikkiVonTikki zapadł się pod ziemię, także liczymy na to, że szybko się odezwie. Jest on potrzebny, ponieważ jeśli zauważyliście do tej pory (dotyczy to osób, które napisały minimum jeden post), oprócz licznika postów oraz stworzonych przez danego użytkownika tematów, nabijają się także "punkty" (ich nazwa zostanie w przyszłości zmieniona). Są one po to, aby możnaby było za nie wymienić różne "fanty". Od takich rzeczy jak usunięcie średniej wagi ostrzeżenia z konta, propozycję dodania jakieś serii (inne propozycje nie będą rozpatrywane, ponieważ chcemy nagradzać udzielających się użytkowników) ale to nie wszystko. 

Planujemy w przyszłości wprowadazić "wirtualny sklep", w którym za owe punkty, można kupować graficzne reprezentacje tego, co kiedyś zbieraliście! Karty Dragon Ball Z z Chio-Chips, Tazosy, karty Yu-Gi-Oh i wiele więcej! Będą to tylko grafiki przypisywane do waszego proflu, ale myślę, że całikem urozmaici to forum, a dodam, że owe rzeczy nie będą tanie! Przypominam też, że im dłuższy post i większa ilość znaków w nim, tym więcej punktów użytkownik otrzymuje, ale o tym w innym temacie, który znajdziecie w dziale "kategoria nowo-przybyłych". No i podsumowując ten punkt: chcielibyśmy także, aby ta strona/forum była pełna wiedzy nostalgicznej. To, co to oznacza, jeszcze nie wyjawię, ale jest to bardzo generalizowane stwierdzenie. Żeby tego było mało, za (dużą ;) ilość punktów, będzie także można dostać/wygrać (temat do ustalenia) wydania DVD z wydanymi przez nas kreskówkami. Pełna okładka, książeczka, płyty, odcinki itd. To jak to jednak będzie wyglądać, i czy przede wszystkim wejdzie w życie, zależne jest od prawa i jak będzie dalej rozwijać się sytuacja, o której chyba czas wspomnieć.

4. DOTACJA
Przyznam, że nienawidzę tego słowa. Projekt Nostalgiczni jest prowadzony całkowicie darmowo, i tak też pozostanie. Jednaże utrzymanie serwisu i spełnienie wszystko to, co opisałem wyżej, wymaga pieniędzy. Nie uruchamiamy dotacji - jest to jedynie zapytanie, czy ktoś byłby skłonny wpłacić parę groszy na rozwój strony. Ponosimy takie koszty jak domena, hosting, a także w przypadku spełnienia planów z np. wydaniami DVD (limitowana edycja, konkursy itd), to tym bardziej pieniądz w takiej sytuacji rządzi. Dlatego zapytuję: czy dotacja byłaby dla was czymś złym? Raczej nie byłoby możliwości płatności SMS'ami, ale przelewy paypal/bankowe jak najbardziej. Kwestia ta zostaje otwarta i możliwe, że powstanie o tym jeszcze jeden temat z ankietą. Nie chcemy być nachalni.

5. REKRUTACJA
Nastąpiło magiczne słowo, ta-dam. Zachęcamy was do dołączenia do naszej ekipy! Miejsc i "stanowisk" jest pełno, a oto kilka szczegółów, oraz wymogów:
  • Tłumacz - osoba zajmująca się tworzeniem napisówdo już wrzuconych kreskówek. Trochę czasochłonne, lecz dialogi w kreskówkach i anime nie są szczególnie trudne, tym bardziej, że sam się tym aktualnie zajmuję, więc wiem, że jeden odcinek idzie zrobić w maksymalnie godzinę. Takie prace są potem redagowane i korektorowane przeze mnie tuż przed wrzuceniem odcinka na stronę.
  • Dźwiękowiec - Jako, iż sam zajmuję się synchronizacją audio polskiej wersji kreskówek i anime, nie ukrywam, że przydałaby się pomoc (szczególnie, odkąd padła mi karta graficzna, i jest to problematyczne). Jeżeli programy takie jak Sony Vegas, Adpbe Premiere Pro, DaVinci Resolve to chętnie przyjmiemy was na pokład. Uwaga: jeżeli jesteście zainteresowani tym stanowiskiem, a nie znacie się na obsłudze owych programów, pomożemy wam! Dodatkowo wspomnę, że ostatni z opisanych programów: DaVinci Resolve, jest całkowicie darmowy i nawet dość łatwy w obsłudze. Chętnię oferuję tutorial i ciągły kontakt, aby wszystko było "cacy" :)
  • Redaktor - prosto rzecz mówiąc, redaktor to osoba pisząca artykuły, oraz uzupełniająca kontent na stronie (jak chociażby brakujące strony z odcinkami kreskówek, które na poprzedniej odsłonie projektu Nostalgiczni już były). Nie będę się tutaj bardziej rozpisywał, więc jesli cię to interesuje, napisz proszę do mnie Prywatną Wiadomość na forum.

Kończąc ten i tak długi już news, chciałbym tylko dodać, że po skończeniu trzeciego sezonu Żółwii Ninja z 2003 r. oraz X-Menów sezony 4-5, planujemy "zatrzymać" nieco działalność, z powodu "remasterowania" (i tak już odnowionych wersji wrzucanych przez nas kreskówek) wrzucanych przez nas serii. Dla przykładu, kolokwialnie mówiąc "dorwaliśmy się" do odcinków Wojowniczych Żółwii z 2003 r. w 720p. Tak, jest to upscale, ale zrobiony fenomenalnie i wygląda obłędnie. Planujemy więc od nowa wrzucić wszystkie odcinki w jeszcze lepsze jakości, tym razem zarówno z dubbingiem jak i napisami. Uznaliśmy, że każda wrzucana przez nas kreskówka, zasługuje na wersję z oryginalnym dubbingiem i napisami (stąd też zresztą wspomniany nabór do redakcji).
Ode mnie to wszystko. Życzę wam miłego oglądania i trzymajcie się. A, no i oczywiście postujcie na forum! To pomoże bardzo nas rozwinąć :)

RE: Wielkie plany oraz REKRUTACJA - Figo122 - 04-09-2020

Czy będzie może coś w stylu Ankiety.Powiedzmy podane kilka propozycji przez was i glosowanie która wygra ta powiedzmy byscie mogli zrobić w pierwszej kolejnosci?

RE: Wielkie plany oraz REKRUTACJA - Nostalgiczny - 04-09-2020

(04-09-2020, 08:51 AM)Figo122 napisał(a): Czy będzie może coś w stylu Ankiety.Powiedzmy podane kilka propozycji przez was i glosowanie która wygra ta powiedzmy byscie mogli zrobić w pierwszej kolejnosci?

Nie do końca. Kiedyś coś takiego może się zdarzyć, może i nawet parę razy, ale projekt Nostalgiczni powstał głównie... "dla mnie". Sam po prostu chciałem mieć dla siebie ładniej wyglądające kreskówki. Pomysł ewoluował i jest jak jest. Ale po co to mówię: wpierw chciałbym zrealizować kreskówki/anime, które sam chcę, a potem to, co ludzie mogliby chcieć. Aby jednak nagradzać osoby aktywne, zdobywające nagrody, reputację, rangi; te też osoby będą mógły mieć pierwszeństwo w propozycjach nowych serii, które odlegają od naszej pierwotnej listy. Jest to moim zdaniem fair, no iprzede wszystkim sytuacja win-win: wy zyskujecie serie, które chcecie, a my aktywność na naszym portalu Smile

RE: Wielkie plany oraz REKRUTACJA - Figo122 - 04-09-2020

A czy upublikujesz może swoją liste kreskówek które pojawia się na stronie?Ja mam,,Swoje top 5,,Luźnie publikuje.
Chojrak tchórzliwy pies
Batman TAS
Power Ranger Mighty Morphin
Gesia Skórka Dubbing Jetix/Polsat
Atomówki ale te stare nie te co lecą teraz bo to porazka

Będzie o tym zborczy temat, przypięty tak, by był widoczny na każdym podforum Smile

RE: Wielkie plany oraz REKRUTACJA - BaltekS - 04-09-2020

jesli chodzi o dotacje to jak najbardziej jestem za należy się za taką pracę Smile

(04-09-2020, 05:05 PM)BaltekS napisał(a): jesli chodzi o dotacje to jak najbardziej jestem za należy się za taką pracę Smile

Super! Nawet 10 zł by nas wspomogło, a czym więcej tym lepiej, bo jeśli utrymamy koszt strony bez problemu, pieniądze z dotacji mogłyby iść na konkursy, nagrody i wiele innych rzeczy, które mam też w planach Big Grin