To forum używa plików cookie.
To forum wykorzystuje pliki cookie (czyli tzn."ciasteczka) do przechowywania danych logowania, jeśli jesteś zarejestrowany, oraz Twojej ostatniej wizyty. Pliki cookie to małe dokumenty tekstowe przechowywane na komputerze; są one ustawione przez to forum i mogą być używane tylko na tej stronie oraz nie stanowią żadnego zagrożenia. Pliki cookie na tym forum śledzą także określone tematy, które przeczytałeś oraz kiedy ostatnio je czytałeś. Zaakceptuj lub odrzuć pliki cookie.

Plik cookie będzie przechowywany w przeglądarce bez względu na wybór, aby uniknąć ponownego zadawania tego pytania. Będziesz mógł zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie, korzystając z linku w stopce.
  • Witaj na Nostalgicznych!
  • „Spokojnie Ludwiczku, kiedyś latałem na lotni bez lotni.”
  • „Wcale nie śpię. Sprawdzam tylko światłoprzepuszczalność swoich powiek.”
  • „Nie tykaj stopy, Mort.”
Witaj! Logowanie Rejestracja

Tytuł: Nostalgiczni Nareszcie ruszyliśmy
Tryby wyświetlania wątku
Star 
POWRÓT

Witam (w końcu!) "turystów swoich własnych wspomnień", a przynajmniej tak określiłby nas Sick Boy aka Simon z filmu Trainspotting 2. 

Nową odsłonę strony uważamy za otwartą, chociaż nie jest do końca zrobiona i dopieszczona tak, jakbyśmy tego chcieli. Przewidywaliśmy dla was dużo więcej, ale nie chcemy zwlekać z kolejnymi projektami i otwieraniem strony/forum. Do uzupełnienia mamy naprawdę wiele, począwszy od uzupełnienia kreskówek, które do tej pory zdążyliśmy "wydać" (ciężko mi znaleźć inne określenie) a na funkcjach samej strony/forum skończywszy. Oprócz tego, pojawiło się wiele nowych projektów, którymi się zajęliśmy, jak "Game Movies/CinemaGames" czy też dział translatorski, o którym jeszcze conieco mogę wspomnieć, bo pierwszy ze wspomnianych projektów na razie pozostawię jeszcze w tajemnicy.

A więc, dział translatorski. O co dokładniej chodzi? Zauważliśmy, że odświeżanie starych kreskówek o lepszą jakość video to owszem, ciekawy pomysł i znalazł swoją grupę odbiorców (niemal 3 miliony wyświetleń na naszym profilu CDA, wow!), ale chcielibyśmy zrobić coś więcej. No i się stało - zaczęliśmy tłumaczyć niektóre kreskówki/anime, póki co zaczynając od Naruto. Takie anime jak Naruto czy Bleach, mają dość kiepskie tłumaczenia; póki co najlepsze jakie znaleźliśmy, były to napisy już hardsubowane (czyli takie, które są bezpośrednio "wtopione" w film dostępny online), dlatego też zamierzamy zrobić własne, dając wam od razu najlepszą jakość wideo. Tu jednak rodzi się pewne "ale". Konkretniej mówiąc, zamykamy strefę downloadu/pobieralni/jak zwał tak zwał, na rzecz odcinków dostępnych jedynie online, głównie dlatego, że zmierzamy raczej ku mniej, "możliwej do podważenia" działalności. Strefa online póki co zostaje, a to, czy jakieś odcinki znikną, zależeć będzie od stron hostującej takowe odcinki. Póki co, mowa głównie o portalu CDA, ale będziemy rozszerzać dostępne odcinki o kolejne odtwarzacze, dlatego "tabelki" w podstronach Strefy Online dostępnej na portalu (link u góry w logo) jeszcze ulegną zmanie, tak samo zresztą jak niektóre kategorie/podkategorie forum.

Zachęcamy do udzielania się na forum i komentarzy. W razie pytań, śmiało piszcie tu zamiast w komentarzach na CDA, ponieważ ich filtrowanie często działa na waszą i naszą niekorzyść (nawet nasze własne komentarze, pod naszymi wrzutami, tajemniczo potrafią zniknąć!). Na koniec dodam jeszcze tylko, że nie musicie się martwić na oczekiwanie kolejnych wstawek podczas gdy będziemy dalej uzupełniać brakujące rzeczy. Chcemy ruszyć dalej z planowanymi projektami, dlatego jeszcze w tym tygodniu pojawią się kolejne odcinki różnych serii. 

To tyle od nas i życzymy zdrowia, bo jak wiemy, aktualna korono-sytuacja, ciekawa nie jest.
Trzymajcie się!  Smile

Odpowiedz
A co z serią X-Men? Bo nie ma jej na liście. I czy będą te kreskówki Marvela i DC znowu dostępne na Mega do pobrania?

Odpowiedz
(03-24-2020, 08:49 AM)RiDeR882 napisał(a): A co z serią X-Men? Bo nie ma jej na liście. I czy będą te kreskówki Marvela i DC znowu dostępne na Mega do pobrania?
1. X-Meni jak najbardziej będą, po prostu jest ograniczone miejsce w stopce. Myślę, że szybko "uporamy" się z Metalocalypse i w ciągu max miesiąca wlecą pozostali X-Meni.
2. Pobieranie jest póki co, i najprawdopodobniej nie będzie "aktywne", ponieważ mamy inne plany co do strony. Mamy jednak zamiar udostępniać online (tj. przez strony typu CDA) udostępniać kreskówki zarówno z dubbingiem PL jak i napisami, dlatego każdy będzie mógł odtwarzać wersje jaką chce. Kwestia "legalności" Smile

Odpowiedz
Kurcze jak dla mnie poprzednia wersja byla lepsza.Wszystko bylo bardziej przejrzyste.Oczywiscie to jest tylko moje zdanie nie ma spider-Mana ,x-Manów itp które byly na poprzedniej stronie.Czy ogulnie tylko ja musialem zakladać jeszcze raz konto bo z poprzedniej wersji nie wchodzilo?Szkoda że nie ma czatu tak jak tam byl po prawej stronie mozna bylo rozmawiac a teraz nie ma.
Ale i tak sie ciesze że strona powrócila bo tyle czasu minelo i juz sie balem że nigdy nie powroci a to byl by dramta.Ekstra stronka.

Odpowiedz
(03-24-2020, 06:57 PM)Figo122 napisał(a): Kurcze jak dla mnie poprzednia wersja byla lepsza.Wszystko bylo bardziej przejrzyste.Oczywiscie to jest tylko moje zdanie nie ma spider-Mana ,x-Manów itp które byly na poprzedniej stronie.Czy ogulnie tylko ja musialem zakladać jeszcze raz konto bo z poprzedniej wersji nie wchodzilo?Szkoda że nie ma czatu tak jak tam byl po prawej stronie mozna bylo rozmawiac a teraz nie ma.

Konta trzeba założyć od nowa ponieważ jesteśmy na zupełnie nowym systemie. Czat jest, na dole forum. A podstrony z X-Menami i Spider-Man'em zostaną wkrótce uzupełnione, tak jak wspomniałem w newsie Smile

Odpowiedz
Osobiście mnie stronka jak najbardziej się podoba Smile Nie mam żadnych zastrzeżeń Tongue

Odpowiedz
Chciałbym żeby była możliwość pobrania na dysk

Odpowiedz
(03-25-2020, 07:26 PM)goose890 napisał(a): Chciałbym żeby była możliwość pobrania na dysk

Każdy by coś chciał. News mówi sam za siebie.

Odpowiedz

Skocz do:

Przeglądają: 2 gości